Hlavní stránka Prodej rostlin - eshop Návody na pěstování To nejlepší ze sbírky Info o sbírce Info o webu Facebook
English Fotografie a popisy Poradna Šlechtitelské novinky Obchodní spolupráce Výstavy Výzkum
Výstavy a další akce

Výstavy a další akce

       

Den otevřených dveří - prezentace sbírkysobota 13. 5. 2017
Horákov 156 - okres Brno venkov

       

Srdečně vás zveme na jarní den otevřených dveří do naší pěstírny v Horákově u Brna.

       Tato pravidelná akce nabízí kromě komentované prohlídky sbírky tisíců rostlin také pěstitelské konzultace. Díky nemalému zájmu pěstitelů masožravek se tato akce stává také příjemnou příležitostí k setkání pěstitelů, navázání kontaktů s dalšími sběrateli a výměně rostlin a pěstitelských zkušeností.

       Při prohlídce skleníku v tuto dobu oslní především jarní druhy špirlic jako jsou Sarracenia flava nebo S. oreophila a jejich hybridy. Ani letos nebude nouze o novinky z našeho šlechtitelského programu. K vidění budou rostliny ze série křížení ‚Přemysl Otakar I' x ‚Adrian Slack' z nichž většina dosáhla dospělé velikosti. Zároveň vám představíme nově vybrané klony celočervené S. flava var. atropurpurea.

       Velmi cenným zpestřením akce bude přednáška Jaromíra Chvojky o expedici za láčkovkami na Borneo.Sarracenia
'Přemysl Otakar I' x 'Adrian Slack'
klon 10 - předběžný výběr.
    Program:
       9:00 - 11:00 prohlídka sbírky    
                                       (postupé shromažďování účastníků a následně začátek programu)
       11:30 - 13:30 oběd + přednáška Jaromír Chvojka: Expedice za láčkovkami Bornea
                                       (restaurace Pipuška - Horákov)
       14:00 - ... konzultace, prodej rostlin a program dle zájmu účastníků.

   

Nepenthes rafflesiana
Ilustrační foto z kultury.
        Poplatky:
        * registrace a účast: zdarma
        * oběd: za své :-)

       

        Obědové menu: tentokrát zajišťováno novým provozovatelem restaurace
        * guláš
        * řízky + příloha
        * ceny budou upřesněny


Zvýhodněný prodej rostlin:
Prodejní stránka akce letos návštěvníkům nabídne zase o kus širší sortiment. Kromě širokého výběru špirlic jsme v minulých letech jsme začali obnovovat sortiment mexických tučnic. Aktuálně dostupné rostliny je možné předobjednat přes náš eshop. Při akci bude na veškeré rostliny poskytnuta 25% sleva. Členové Darwiniany a CCPS mohou navíc využít své klubové slevy 20% a mít tak rostliny skoro za polovic. Kromě běžné nabídky bude k dispozici výběr letošních výsevů trpasličích rosnatek a dále pak základní sortiment heliamphor a láčkovek - především aktraktivní a snadno pěstovatelné druhy a hybridy, které ocení především začínající zájemci o tyto skupiny masožravých rostlin. Seznam těchto novinek bude zveřejněn krátce před akcí na této stránce.


       

Jeden z našich sbírkových klonů mucholapek:
"Červená robustní - A"


Organizační podrobnosti:
       Předchozí registrace není povinná, budeme ale radši, když nám svoji účast ohlásíte předem na mail info@sarracenia.cz, abychom se mohli přibližně připravit na počet účastníků. Zvýhodněný prodej rostlin bude realizován především na základě předchozích objednávek, které nám zasílejte přes náš e-shop a nebo mailem. Dělení sbírkových špirlic na místě bude prováděno pouze s ohledem na tématický program. Z mucholapek si budete moci vybrat přímo na místě, k dispozici budou oddělky našich prémiových sbírkových klonů!

Spojení:
      Přestože sídlíme v malé obci, spojení k nám není o mnoho složitější než přímo do jihomoravské metropole. Z Brna k nám dojedete autobusem MHD 701, který vyjíždí ze zastávky Úzká (kousek od vlakového i autobusového nádraží). Autem je to podobně snadné, jelikož bydlíme poměrně blízko D1 - sjezdy 201 nebo 206 km přes benzínovou stanici a motorest Rohlenka. Podrobnosti v kontaktech

       

Malá ukázka toho co bude k vidění.